HAKKIMIZDA

Madencilik sektöründeki çalışmalarımız aile büyüğümüz dedemiz Muharrem Yavuz’la 1930’da 7000Kcal kömürcülükle başlamış olup 1960 yılından itibaren ikinci nesilden babamız Halil Yavuz tarafından devam etmiştir. İlk maden ihracatı “Barit” üretimi ile 1970’te gerçekleşmiştir.

Şu anda halen Zirve Maden, şirketin başkanı Halil Yavuz tarafından yürütülmektedir. Maden saha araştırmalarının yanı sıra muhtelif madenlern hem buluculuğu hem de bizzat işletmesi yapılmıştır. Bunlardan bazıları Altın, Diatomit, Gümüş, Antimoan, Barit, Nikel, Krom, Manganez, Çinko, Kurşun, Boksit.. Türkiye’nin birçok yerinde değişik mineral çeşitlerini içeren maden sahalarımız mevcuttur.

Zirve®, yurtiçi ve yurtdışında maden arama ve geliştirme fırsatlarını aktif olarak değerlendirmektedir. Türkiye’de onlarca yıllık süreçte, yüzlerce maden sahasının değerlendirilmesinde öncü olmuştur. Sahip olduğu deneyimiyle “İş ortakları” için maden araştırma faaliyetleri sürdürmekten onur duymaktadır.

Hem hiç bilinmeyen sahaların ortaya çıkartılmasında, hem de madencilik yapılmakta olan sahaların rezerv geliştirme çalışmalarında Maden Zirve® kritik roller üstlenmektedir.

Teknik ekip, arama faaliyetleri beş metale odaklanmıştır. Bunlar Altın, Antimuan, Bakır, Kurşun, Çinko dur. Bunların dışında stratejik olarak önem kazanan diğer metaller ve endüstriyel hammadde projeleri aktif olarak takip edilmektedir.

Misyonumuz

Güvenilir, şeffaf ve açığız…

1930’dan beri, tüm faaliyetlerimizde şeffaf ve hesap verebilir olmayı öncelik olarak gören yönetim anlayışı ile hareket ederiz.Zirve Maden olarak ülkemizin gücüne güç katmak için durmaksızın çalışırız.

Vizyonumuz

Ülke ve toplum için değer yaratma hedefiyle çalışırız…

Yaptığımız tüm işlerin ve hayata geçirdiğimiz tüm projelerin ülkemiz ve toplumumuz için ortak bir değer yaratmasını hedefleriz.